Geç Boşalma Tedavisi...

Geç boşalmanın tedavisi diğer cinsel işlev bozukluklarına göre daha karmaşık, daha uzun süreli ve başarı oranı daha düşük olabiliyor. Bu nedenle cinsel terapinin deneyimli ve daha önce bu tür vakalar almış bir cinsel terapist tarafından yürütülmesi gerekiyor. Tedavi altta yatan nedene göre değişkenlik gösterse de tüm cinsel terapilerde olduğu gibi eş desteğinin önemi unutulmamalı. Tedavi sürecinde: 

1) erkeğin kendi duygularına ve sevişmenin verdiği hazza odaklanarak boşalmayı bir hedef olmaktan çıkartması, 

2) kontrolü kaybetmekten korkmaması, 

3) ön sevişme döneminde erotizmi arttırması, 

4) partnerini mutlu etmeye çalışma takıntısını bir kenara bırakması, 

5) gevşeyip rahatlatması önem taşıyor. 

6)Ardından partnerinin yanında mastürbasyon yapması ve bunu bir oyun gibi eğlenceli hale getirmesi, bir sonraki sefer mastürbasyon sırasında partnerinden biraz yardım alması, daha sonra partnerinin vajinasının içine boşalmayı denemesi gerekiyor. 

7) Bu arada partnerine cinsel fantezilerinden bahsetmesi ve güçlü erotik cümleler kurması daha uyarıcı olabiliyor.  

8) Ayrıca cinsel ilişki sırasında boşalmayı takıntı haline getirmemesi, boşalmaya odaklanmak yerine sevişmenin her anından zevk almaya çalışması boşalmayı kolaylaştırabiliyor. 

9) Tedavide vajina dışına boşalmayı azaltma, performansı etkileyecek endişeyi giderme, penise dokunulması ile ortaya çıkan hazza odaklanma, bebe yağı ile masaj yapma (partner yardımıyla), süper stimülasyon (ilişkiden 5-10 dakika önce), basınçlı su ile uyarı yapma, penisin ön yüzeyine vibratör kullanma (partner yardımıyla, ilişkiden 5-10 dakika önce), köprü manevrası (boşalma anına yaklaşana kadar mastürbasyonla uyarılmanın ardından vajinaya boşalma), prostatik masaj yapma (partner yardımıyla, ilişkiden 5-10 dakika önce) ve alkol alımının yasaklanması gibi yöntemler ve bazı ilaçlar kullanılabiliyor.

Benzer Makaleler: