Aşk Kaslarını ve Nefesini Kontrol Eden NEFSİNİ de Kontrol Edebilir!

Çiftin cinsel ilişkisi, insan yaşamının tamamlayıcı bir parçasıdır. Cinsel enerjiyle savaşmak yerine, ona dostça yaklaşarak çift olmak gerekir çünkü cinsel enerji, yaşam enerjisidir. Kendini tanıyan ve bedenin gerekçelerini kavrayan bir kişi cinselliğin, çift olmanın ve evrenin gerekçesini de kavrar. Sevgi, sabır, şefkat, saygı, onur ve sadakat, insanın göze görünür olan diğer nitelikleri kadar seksin de birer parçasıdır. Kadın, erkekten daha aşağı değildir, olmadığı ve olamayacağı için de biri diğerine zıt algılanmamalıdır.

Zihni Boşaltıp Dokunmanın Verdiği Hazza Odaklanmak Gerekiyor…

Mutluluğun doruğuna ulaşmanın yolu, sanıldığının aksine sevişme tekniklerinden değil, çiftin birbirine saygı duyması, güvenmesi, teslim olması ve kalplerini açmasından geçer. Sadece yatakta değil, hayatın her alanında özellikle de sekste; karmaşanın yerine zevk, çaresizliğin yerine umut olmalıdır. Bunun için ise zihin boşaltılmalı, düşünceler sekse odaklanmalıdır. Yani zihni boşaltıp dokunmanın verdiği hazza odaklanmak gerekiyor. Çift, cinsel ilişki arzularını birbirine ifade edebilmek için seks konuşabilmeli, birbirinin duygularına karşılık verebilmeli ve ilişkilerinde flört havasını devam ettirebilmelidir.

Birlikte Duş Alın…

Seks yapılacak mekânın kutsal bir odaya dönüştürülmesi gerekir. Özellikle çift seks yaptıktan sonra, duş almak isterse bunu birlikte yapmalıdır. Böylece çift, tüm dünyevi kirlerini, endişelerini ve gerginliğini üzerinizden atmış olur. Daha sonra çift, ruhlarını ve bedenlerini birbirine sunmak için kesin karar vermeli ve fiziksel birleşmeye geçmelidir. Ayrıca, güzel yemekleri ve içecekleri paylaşmak, birbirine erotik masaj yapmak, özel ve seksi kostümler giymek ve seksi oyunlar oynamak da duygulu seksin bir parçasıdır.

Aşk Kaslarını ve Nefesini Kontrol Eden Nefsini de Kontrol Edebilir…

Sağlıklı ve mutlu bir seksin yolu, gevşemekten ve nefes alma tekniklerini öğrenmekten geçer. Aşk kaslarına ve nefes akışına hâkim olan bir çift duyularını kontrol edebilir, değişik sevişme pozisyonları deneyebilir, boşalmamak için kendini tutabilir ve saatler süren bir teslimiyet içinde sevişebilir. Nefes alma, gevşeme ve kas egzersizleriyle çift, cinsel enerjiyi bedenlerinde dolaştırmayı öğreneceği için egolar ortadan kalkar ve gerçek bir birleşme yaşanır. Bu süreçte çift, nefes alış-verişini birbirine uydurmalı ve derin göz teması kurmalıdır. Böylece, sadece bedenleri değil, ruhları ve cinsel enerjileri de birleşmiş, birbirinin bedenini istek ve hayranlıkla keşfetmiş olurlar. Yani aşk kaslarını ve nefesini kontrol edebilen bir çift nefsini de kontrol edebilir.

BOŞALMAK HEDEF OLMAMALI…

Sevişmenin hedefi boşalmak veya orgazma ulaşmak değildir, olmamalıdır da. Çift sadece orgazma odaklandığında, sevişmenin getirdiği başka hazlardan mahrum kalır. Bu nedenle, sevişmeye hedef konulmamalı, sadece bedensel olarak değil, zihinsel ve ruhsal olarak da birleşilmelidir. Bunu kolaylaştırmak için çift birbirine farklı bir gözle bakmayı denemeli, birbirinin güzelliğini ve görkemini görmeye çalışarak, kutsal olanın yansımasını fark etmelidir. Çünkü cinsellik ve seks; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme sanatıdır.

Benzer Makaleler: